Program

DECH – SÍLA ŽIVOTA 2019

Jednotlivé workshopy mohu být absolvovány samostatně, nebo jako celek.

22.02.- 24. 02. 2019  

Během tohoto víkendu budeme hlouběji zkoumat křehké vrstvy, kde se setkávají tanec s meditací. Více se zaměříme na Vnitřního tanečníka. Budeme tančit s hudbou i bez hudby, abychom si vyzkoušeli pohyb, který vzniká v tichu, bez vlivu hudby. Dostanete se tak přímo ke svému vnitřnímu tanečníkovi. Vnitřní tělo se nikdy nepřestává hýbat. Budeme zkoumat most mezi pohybem a tím, co je nehybné, naší duší, která je v nás neustále přítomná. Tanec a meditace budou přirozeně přecházet jedno v druhé. Ať už se pohybujeme, nebo tiše sedíme, duše v nás neustále bdí. Naším cílem bude ukotvit se pevněji v tiché meditaci.

Meditace na dech je součástí duchovní praxe mnoha náboženství, zvláště v buddhismu je to metoda meditace, kterou praktikoval a vyučoval Buddha. Prvním krokem v meditaci je stát se více si vědomým těla. Když do těla přivedeme vědomí, uvolní se. Když zvědomíme dech, prohloubí se a zvláční. Když budete pozorovat dech, můžete zažít sled okamžiků, kdy začnete rozpoznávat, že nejste tělo, mysl, ani emoce. Dalším krokem je nejen dech pozorovat, ale splynout s ním. Pak splýváme se svým bytím. Toto je tantrický přístup k meditaci. Meditace se stává smyslovější a do těla více integrovanou součástí našeho života. Je to propojení těla, srdce a duše. V tomto přístupu jsou láska a meditace jedním.

Praktické informace k workshopu

Více informací zde:

http://dansea.cz/akce/dech-sila-zivota_2/

 


 

POHYB ESSENCI  – Krásná Lípa 21. února a 8. května 2019

Více informací: Mariana Krásnolipská (xosvaldo@centrum.cz,  775 067 515)

 


 

Tančící Buddha 2   10. – 12. 5. 2019 Praha

Tanec v meditaci

„Zapomeň na tanečníka, staň se tancem. To je meditace. Tanči z takové hloubky, že úplně zapomeneš, že tančíš „ty“, a začni cítit, že jsi tanec. Rozdělení musí zmizet, pak se tanec stává meditací.    

Pokud to rozdělení stále existuje, je to cvičení: je to fajn, je to zdravé, budeš se cítit svěže a mladě. Ale není to ještě meditace. Tanečník musí zmizet, až zůstane jen tanec…

Nestůj stranou, ponoř se cele do toho.“ – Osho

Tanec nás zve, abychom objevili přirozené proudění naší energie a oddali se mu. Podle mé zkušenosti se tanec a meditace se navzájem nádherně vyživují. Tanec nás odvádí z hlavy do těla a dovoluje naší energii proudit. V meditaci tuto energii přivedeme dovnitř do těla, kde ztělesníme a probudíme svou přítomnost. Když se tanec setká s meditací, vzájemně se posilují.

Když tančíme, můžeme zažívat Jednotu. Člověk se rozpustí v tanci a tanec se rozpustí v existenci. Vlna už není vlnou, ale rozplývá se v hloubce a moudrosti oceánu. Když se odevzdáme tanci, zakoušíme svou esenci. Tehdy se tanec stává meditací.

Během tohoto víkendu budou tanec a meditace přirozeně přecházet jedno v druhé. Ať už se pohybujeme, nebo v tichosti sedíme, naše esence, zdroj našeho bytí, v nás bez ustání bdí.

 Více informací zde: link to dansea.cz 


 

Share this: