Program

 

 

Tančící Buddha   20 – 22 sept. 2019 Praha

Tanec v meditaci

„Zapomeň na tanečníka, staň se tancem. To je meditace. Tanči z takové hloubky, že úplně zapomeneš, že tančíš „ty“, a začni cítit, že jsi tanec. Rozdělení musí zmizet, pak se tanec stává meditací.    

Pokud to rozdělení stále existuje, je to cvičení: je to fajn, je to zdravé, budeš se cítit svěže a mladě. Ale není to ještě meditace. Tanečník musí zmizet, až zůstane jen tanec…

Nestůj stranou, ponoř se cele do toho.“ – Osho

Tanec nás zve, abychom objevili přirozené proudění naší energie a oddali se mu. Podle mé zkušenosti se tanec a meditace se navzájem nádherně vyživují. Tanec nás odvádí z hlavy do těla a dovoluje naší energii proudit. V meditaci tuto energii přivedeme dovnitř do těla, kde ztělesníme a probudíme svou přítomnost. Když se tanec setká s meditací, vzájemně se posilují.

Když tančíme, můžeme zažívat Jednotu. Člověk se rozpustí v tanci a tanec se rozpustí v existenci. Vlna už není vlnou, ale rozplývá se v hloubce a moudrosti oceánu. Když se odevzdáme tanci, zakoušíme svou esenci. Tehdy se tanec stává meditací.

Během tohoto víkendu budou tanec a meditace přirozeně přecházet jedno v druhé. Ať už se pohybujeme, nebo v tichosti sedíme, naše esence, zdroj našeho bytí, v nás bez ustání bdí.

 Více informací zde: link to dansea.cz 


 

Share this: